[breadcrumb]
найкращі хостинги україни топ 10

Як вибрати хостинг для сайту в Україні – детальна і повна інструкція

Зміст статті

  1. Що таке хостинг та для чого він потрібен?
  2. Які властивості має якісний хостинг?
  3. Види хостингів.
  4. Як зрозуміти що ми правильно обрали хостинг.
  5. Додаткові критерії у виборі хостингу.
  6. Який тарифний план краще обрати?
  7. Чи можливо буде замінити один хостинг на інший якщо сайт вже розміщений і працює?
  8. Висновок.

У сучасному світі якісний хостинг – провайдер для сайту – є одним із ключових факторів успішного інтернет-проекту і основою для онлайн-бізнесу. Вибір надійного хостингу в Україні може виявитися достатньо складним завданням, так як, спочатку буде не зрозуміло який саме хостинг обрати, які в нього переваги і чому саме цей хостинг.

Враховуючи велику кількість хостингів в мережі інтернет та їх різноманітність послуг вибір може стати дійсно складним, але ми Вам допоможемо і все напишемо, пояснимо легкою мовою для розуміння. Також, ми розповімо, на що саме слід звернути увагу коли будете обирати хостинг, які критерії є важливими, і розглянемо особливості ринку хостинг-послуг в Україні.

Що таке хостинг та для чого він потрібен?

Давайте розберемося взагалі що таке хостинг перш ніж перейти до його вибору. Хостинг — це місце або послуга для розміщення Вашого сайту на сервері хостинг – провайдера, який доступний в мережі інтернеті 24/7. Сервер – це комп’ютер з високою продуктивністю і потужністю, на якому зберігаються всі файли сайту, база даних (БД) та інша інформація, що забезпечує роботу сайту.

Хостинг може бути платним і безкоштовним. Платні є кращими ніж безкоштовні, так як, платні мають чудову стабільність роботи, можуть дати користувачу широкі можливості по технічним характеристикам і потужності, зводять до мінімуму різні проблеми та сбої. А безкоштовні хостинг – провайдери можуть надати тільки обмежений функціонал, і не можуть дати ті переваги, які надає платний хостинг.

Безкоштовний хостинг-провайдер має ще і ряд недоліків серед яких – низькая якість надання послуг, відсутність або зовсім мінімальна відповідальність, і як вже написали – обмежений функціонал. Із цього можно зробити висновок, що саме платний хостинг – провайдер є якісним і надійним.

Які властивості має якісний хостинг?

Швидкість роботи сайту – швидкість хостингу дає більш швидке завантаження сторінок, яке покращує комфорт користувача користуванням сайту і сприяє більш високому ранжуванню сторінок в пошукових системах (Google, Bing та ін.).

Стабільність – надійні сервери мінімізують час простою (downtime), що дозволяє вашому сайту працювати без збоїв.

Безпека – хороші хостинг-провайдери пропонують рішення для захисту даних вашого сайту від хакерів та інших загроз.

Техпідтримка – технічна підтримка допоможе оперативно вирішувати будь-які проблеми, пов’язані із роботою сайту.

Види хостингів

Перед тим як обрати хостинг-провайдер, слід дізнатися які типи хостингу взагалі існують і який саме буде оптимальний для Вас, залежно від Ваших потреб, завдань та розміру сайту.

Віртуальний хостинг

Один із самих оптимальних і бюджетних варіантів для розміщення сайтів, який дає можливість розміщення великої кількості сайтів на одному сервері з окремим місцем під кожний проект, не переплачувати за послугу на хостингу якщо Вам не потрібні великі потужності.

У віртуального хостингу обмежені ресурси – об’єм пам’яті під кожний сайт, перелік надаваємих послу по тарифному плану. Не дивлячись на ці недоліки, цей вид хостингу залишається одним із оптимальних для невеликих сайтів(інтернет-магазини, блоги та ін.) і більшості користувачів.

Плюси:

✅ Низька вартість
✅ Легкість в управлінні
✅ Підходить для невеликих сайтів

Мінуси:

⚠️ Обмежені ресурси
⚠️ Можливі затримки роботи при високому навантаженні на сервер

Віртуальний виділений сервер (VPS)

У цьому варіанті один фізичний сервер поділено на кілька віртуальних серверів. Кожен віртуальний сервер має свої ресурси та надає більше гнучкості та контролю. VPS-хостинг підходить для сайтів із середньою та високою відвідуваністю, середніх та великих інтернет-магазинів та корпоративних проектів.

Веб-сайт, який розміщений на виділеному сервері (VPS) має автоматичний доступ на фізичний сервер і виключає конкуренцію серед інших сайтів, котрі знаходяться на хостингу, у момент найбільших навантажень.

Також, VPS надає великий обсяг віртуального простору і дозволяє користувачам завантажувати велику кількість файлів.

Плюси:

✅ Більше ресурсів у порівнянні з віртуальним хостингом
✅ Висока продуктивність

Мінуси:

⚠️ Вища вартість
⚠️ Необхідні навички системного адміністрування

Хмарний хостинг

Фізичний виділений хостинг

Як зрозуміти що ми правильно обрали хостинг

Ліцензія

Якісна технічна підтримка

Підтримка FTP-доступу

Тестовий період

Якість веб-сайту хостинг-провайдера

Досвід роботи на ринку послуг

Відгуки

Додаткові критерії у виборі хостингу

Швидкість завантаження

Час безвідмовної роботи (Uptime)

Підтримка системи керування контентом (CMS)

Техпідтримка і обслуговування

Безпека

Тарифні плани та ціни на користування

Масштабованість

Який тарифний план краще обрати?

Чи можливо буде замінити один хостинг на інший якщо сайт вже розміщений і працює?

При тривалому використанні одного хостинг-провайдера у власників сайтів нерідко виникають причини для його зміни. Одним із важливих основних питань стає можливість перенесення сайту на новий хостинг без шкоди для його роботи, без втрати трафіку, seo-показників та інших важливих речей.

Заміна хостингу може пройти без негативних наслідків, оскільки вона є перенесенням бази даних і файлів сайту з одного сервера на інший. Домен залишається без змін, а сайт буде продовжувати функціонування, якщо новий хостинг надає технічний домен для попереднього тестування.

Після тестування сайту на новому хостингу, сервері та усунення помилок є можливість перенесення та налаштування даних остаточно. Останнім кроком буде зміна DNS-адресу, вже після цього веб-сайт буде завантажуватися з нового хостингу, і сам процес перенесення можна вважати завершеним.

Висновок

Вибір хостингу є важливим етапом при створенні сайту. Для правильного і оптимального вибору треба враховувати тип хостингу, вимоги Вашого проекту, якість техпідтримки, рівень захисту і безпеки. Ви можете спробувати різні варіанти та використовувати тестові (пробні) періоди для тестування провайдера перед довгостроковою покупкою тарифного плана і співпрацею. Якщо Ви вперше збираєтеся зробити розміщення веб-сайту або нещодавно купили домен і хочете розуміти – як працює хостинг, спробуйте використати безкоштовні сервіси.

Для зовсім невеликих веб-проектів оптимальним вибором буде оренда віртуального чи хмарного хостингу, в якому оплата стягується лише за фактично використані ресурси. Якщо Ваш сайт має специфічні вимоги, наприклад, має вимоги по певному обсягу ресурсів, слід розглянути VPS-сервер. Для великих та довгострокових проектів, які потребують високої продуктивності, рекомендується користуватися виділеним сервером. Визначившись з видом хостингу, зробіть оцінку необхідного об’єму дискового простору, необхідні функції та програми, і зробіть порівняння власних вимог з можливостями які дає хостинг.

Обов’язково перевірте технічну підтримку на якість і швидкість реагування на Ваші запити в особостому кабінеті, подивіться відгуки справжніх клієнтів про хостинг-провайдера, а також переконайтеся, що співвідношення ціни та якості задовольняє Ваші очікування. Пам’ятайте, що якість хостингу в цілому впливає на стабільність роботи веб-сайту. Тому робіть вибір хостинг-провайдера відповідально, уважно зваживши всі плюси та мінуси.

Давайте разом оберемо для Вас хостинг

Ми зібрали ТОП-10 хостингів для сайтів в Україні, тому Ви точно зможете обрати найкращий хостинг для саме Ваших потреб

Рейтинг найкращих хостингів України